Ca 10 Programowanie

Tutaj zadajemy pytania dotyczące zabezpieczeń do obiektów.....

Moderator: Marek

Ca 10 Programowanie

Postprzez Gość » 2006-05-16, 18:26

Specjalizuję się w samochodowych systamach , diagnostyce el. itd.
Proszę o podpowiedź w sprawie programowania centrali CA 10. System posiada 2 manipulatory (garaż - led, ganek - lcd) , oraz 9 detektorów. Wszystko działa ok , jednak właściciel chciałby mieć możliwość zazbrojenia parteru na noc , podczas gdy czujki na piętrze nie wyzwalały alarmu. Jak więc przyporządkować detektory do poszczególnych stref, i jakie nadać opcje tym strefom ??

Pytanie drugie. Podczas opuszczania budynku nie ma możliwości wklepania kodu , w przypadku, gdy czujki
przy manipulatorach wykrywają ruch. Wygląda to dość komicznie , gdyż aby rozpocząć procedurę wyjścia , trzeba stać chwilę w bezruchu. Czujki te są ustawione na fcję wejście/wyjście.

Dzięx

Ps : Posiadam program DLOAD
Gość
 

Postprzez Sonix » 2006-05-17, 08:23

Co do czuwania stref dzień/noc cytat z supportu Satela:
Konfigurację centrali w takim przypadku rozwiązać można na trzy sposoby. 1.Stworzyć dwie strefy, pierwsza - wszystkie wejścia, druga - wejścia czuwające w nocy. Załączając strefę pierwszą załączymy czuwanie przy opuszczeniu budynku, załączając drugą czuwać będzie strefa „nocna”. 2.W pierwszej strefie tworzymy listę wejść „automatycznie blokowanych” w FS16. Następnie posługując się hasłem użytkownika z uprawnieniem „7” (częściowe załączenie czuwania) załączamy czuwanie „nocne”. 3.Podobnie jak w drugim podpunkcie korzystamy tylko ze strefy pierwszej. W funkcji serwisowej 127 programujemy listę wejść blokowanych, gdy w czasie na wyjście centrala nie odnotuje naruszenia linii typu Wejścia/Wyjścia. Jeżeli w czasie na wyjście naruszymy linię Wejścia/Wyjścia (czyli opuścimy budynek) żadna z linii nie zostanie zablokowana.


Dla pierwszego rozwiązania można dołożyć radiolinię 1-kanałową i ustawić ją tak, żeby załączała parter z pilota. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, bez dokładania manipulatora na piętrze.

Jeżeli chodzi o drugie pytanie.....
Centrala w momencie próby uzbrojenia systemu sprawdza, czy wszystkie czujniki
są w stanie nienaruszonym. Jeżeli któraś z czujek jest aktywna (naruszona), centrala nie pozwala na uzbrojenie.
Opcję sprawdzania danego wejścia podczas uzbrajania (funkcja PRIORITY) można ustawić w FS27.
Sonix
Administrator
 
Posty: 484
Dołączył(a): 2006-01-14, 19:07
Lokalizacja: Strzelin

Postprzez kzaw » 2006-05-18, 08:18

Jak wpominał klega są 2 rozwiązania. Najlepiej stworzyć 2 strefy. Do jednej przyporządkować wszystkie wejścia, natomiast do 2 tylko te które mają być aktywne w nocy.W takiej sytuacji potrzebna byłaby klawiatura na piętrze. Można też zastosować radiolinię ale musisz wtedy zaprogramować jedno wejście jako załączające/wyłączające czuwanie.
kzaw
 

Postprzez Mach » 2006-09-06, 12:22

Dzięki , właśnie mam kolejne 3 takie systemy do założenia.

[ Dodano: 2007-12-17, 11:10 ]
Witam!
W wersji v5 central Ca 10 nie działają ze starymi (np 3.11) manipulatorami niektóre fcje. Nie ma wyśwqietlania menu użytkownika, przeglądu pamięci awarii etc. W związku z tym zrobił się niezły bałagan.
Producent sugeruje uruchomienie FS 144 w celu dopasowania urządzeń. Niestety nie działa.
Jest jakieś rozwiązanie ???
Mach
 


Powrót do Alarmy do obiektów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron