zamster plus otwieranie drzwi wraz z szybami

Tutaj zadajemy pytania dotyczące zabezpieczeń do samochodów...

Moderator: Marek

zamster plus otwieranie drzwi wraz z szybami

Postprzez marcinlubla » 2015-01-15, 20:32

Witam,
posiadam zamontowane w Golfie IV (przez poprzedniego właściciela) układ zdalnego sterowania zamkiem Zamster plus v051. Po ponownym zaprogramowaniu ( padły baterie w pilocie) zauważyłem iż mogę również domykać i otwierać szyby z pilota. Problem staje się fakt automatycznego otwierania zamków i opuszczania szyb w momencie użycia na pilocie przycisku otwierania drzwi. Moje pytanie teraz czy ktoś wcześniej mógł to nieprawidłowo połączyć i dlatego takie wkurzające funkcjonowanie czy jest to ogólnie taki feler tych sterowników i dlatego poprzedni właściciel nie uaktywnił tej opcji. Co mógłbym zrobić ewentualnie dokupić aby to działało jak należy?
marcinlubla

Re: zamster plus otwieranie drzwi wraz z szybami

Postprzez Sonix » 2015-01-21, 12:47

W sterowniku zostały ustawione 3 sekundowe czasy impulsów zamknij/otwórz. Stąd ten efekt.
Trzeba wrócić z powrotem do ustawień z czasem 1sek.
Sonix
Administrator

Postprzez marcinlubla » 2015-01-22, 10:29

Po zaprogramowaniu na 1 sekundę zamykanie/otwieranie drzwi działa jak należy ale wtedy jest brak możliwości sterowania szybami.
marcinlubla

Postprzez Sonix » 2015-01-22, 12:02

Można ustawić opcję czasu zamykania na 25 sekund i wtedy sterownik będzie domykał szyby (tylko domykał).
Sonix
Administrator

Postprzez marcinlubla » 2015-01-22, 12:54

Samo domykanie jest dla mnie wystarczające. A teraz tak dla ścisłości to po ustawieniu tej opcji w momencie naciśnięcia przycisku na pilocie drzwi i szyby od razu się zamkną ? Poczytałem instrukcję i piszą tu coś o możliwości uszkodzenia siłowników , ale zważywszy na fakt iż na 3 sek chodziło to i na 30 powinno. Czy jestem w wielkim błędzie bo tak obiektywnie ujmując to pal licho domykanie szyb jak bym miał coś uszkodzić.

Domykanie szyb elektrycznych w samochodach z wbudowanym układem przeciążeniowym przy wykorzystaniu 30 sekundowego impulsu na wyjściu zamknij.
UWAGA!
Przy podłączeniu sterownika bezpośrednio do siłowników elektrycznych ustawienie czasu 3 lub 30 sek. Spowoduje uszkodzenie siłowników
marcinlubla

Postprzez Sonix » 2015-01-22, 13:03

marcinlubla napisał(a):.......
Domykanie szyb elektrycznych w samochodach z wbudowanym układem przeciążeniowym przy wykorzystaniu 30 sekundowego impulsu na wyjściu zamknij.
UWAGA!
Przy podłączeniu sterownika bezpośrednio do siłowników elektrycznych ustawienie czasu 3 lub 30 sek. Spowoduje uszkodzenie siłowników

Jeżeli podłączamy Zamstera do oryginalnego modułu sterującego, siłowniki nie uszkodzą się.
Uwaga dotyczy bezpośredniego podłączenia siłowników zamka do Zamstera.
Sonix
Administrator

Powrót do Alarmy do samochodów