Super Forteca i problem z programowaniem pilota K185-2

Tutaj zadajemy pytania dotyczące zabezpieczeń do samochodów...

Moderator: Marek

Super Forteca i problem z programowaniem pilota K185-2

Postprzez homar » 2015-01-04, 16:29

Witam,
mam problem z doprogramowaniem pilota K185-2 do Super Fortecy w swoim samochodzie. Jakiś czas temu doprogramowałem bez problemu P059, ale po wymianie baterii przestał on działać, więc kupiłem K185-2. Ale tego już nie udało mi się ogarnąć.
Objawy (próba zaprogramowania przycisku blokady na pilocie - tego z symbolem zamkniętej kłódki):
- wyczyściłem wszystkie inne piloty z pamięci (trzymając przycisk w centralce 10 sek)
- nacisnąłem raz przycisk na płytce
- dwa razy nacisnąłem przycisk z zamkniętą kłódką na pilocie: przy pierwszym naciśnięciu zaświeciła się dioda alarmu (mam ją zamontowaną przy kierownicy), przy drugim naciśnięciu zaświeciły się kierunkowskazy
- przy próbie uzbrojenia, po naciśnięciu tego przycisku na pilocie mignęły kierunkowskazy, słychać był piknięcie z płytki centralki, ale alarm chyba się nie uzbroił - przynajmniej centralny zamek nie zadziałał

Objawy (próba zaprogramowania przycisku odblokowania na pilocie - tego z symbolem otwartej kłódki):
- wyczyściłem wszystkie inne piloty z pamięci (trzymając przycisk w centralce 10 sek)
- nacisnąłem raz przycisk na płytce
- dwa razy nacisnąłem przycisk z otwartą kłódką na pilocie: przy pierwszym naciśnięciu zaświeciła się dioda alarmu, przy drugim naciśnięciu nie było żadnej reakcji
- przy próbie uzbrojenia nie zaobserwowałem żadnej reakcji

Próbowałem kilkakrotnie powtórzyć te same kroki (zawsze na początku usuwając wszystkie piloty z pamięci). W czasie jednej z prób, po naciśnięciu przycisku na płytce na pilocie nacisnąłem najpierw jeden przycisk, potem drugi (nie pamiętam już w jakiej kolejności). To też nie pomogło.
W efekcie po moich próbach zauważyłem, że teraz po tych moich 'zabawach', po naciśnięciu przycisku z zamkniętą kłódką na pilocie nie świeci się w ogóle niebieska dioda - wygląda tak, jakby ten przycisk w ogóle przestał działać. Wcześniej ta dioda reagowała na każde naciśnięcie tego przycisku.

Nie jestem instalatorem - być może coś zrobiłem źle.
Mógłby ktoś doradzić, czy coś mogę jeszcze zrobić z tym pilotem K185-2? Jeśli nie, to ew. który nie będzie powodował takich problemów, jak ten? Ten, którego używałem poprzednio - P059, nie jest dostępny w sklepie AMT.
Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
homar

Re: Super Forteca i problem z programowaniem pilota K185-2

Postprzez Sonix » 2015-01-21, 12:50

Witam,

proszę zrobić zdjęcie elektroniki tej centrali i podać symbol płytki (numer po napisie TOP).
Objawy są co najmniej dziwne, ale obstawiam uszkodzony odbiornik radiowy.
Sonix
Administrator

Postprzez homar » 2015-01-22, 20:07

Dzięki, postaram się zrobić i wrzucić zdjęcie w sobotę.
homar

Postprzez homar » 2015-01-25, 15:47

Obrazek http://www.tinyurl.pl/?Br1ir4Yj
Nie namierzyłem numerku TOP :( Gdzie powinienem go szukać? Płytka dość solidnie trzyma się w obudowie i nie próbowałem jej stamtąd wyciągać, żeby ew. sprawdzić na spodzie. Ale jeśli to tak, to spróbuję.

W ciągu tygodnia żona jeździła autem kilka razy. Teraz objawy są nieco inne. Pilot działa nieco inaczej: dioda reaguje na oba przyciski. Po naciśnięciu klawisza z symbolem kłódki zapalają się kierunkowskazy.
Przy otwieraniu kluczykiem bagażnika i podniesieniu klapy włącza się alarm. Wyłącza się on, gdy też kluczykiem otworzę drzwi.

Wydaje mi się, że wprowadziłem alarm w jakiś dziwny tryb, z którego teraz nie mogę wyjść (to dziwne zachowanie pilota i alarm uruchamiany przez klapę bagażnika).
Wydaje mi się też, że w jakiejś kombinacji alarm sam się uzbroił po zamknięciu drzwi kluczykiem. Potem zdaje się, że otworzył się normalnie pilotem - alarm się wyłączył i centralny zamek otworzył drzwi. Ale zauważyłem to przypadkowo i potem już nie udało mi się tego powtórzyć. Być może zapamiętałem coś niedokładnie.
Jest jakaś opcja 'przywrócenia' tego do stanu fabrycznego i zaprogramowanie pilotów od nowa?

Dzięki
homar

Powrót do Alarmy do samochodów