Na dobrego złodzieja ....

Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HydePark na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet zwykłą, rzeczową krytykę....

Moderator: Marek

Na dobrego złodzieja ....

Postprzez Mach » 2008-03-24, 14:37

Post ten piszę po to bym mógł odesłać doń, moich klientów. Wkurza mnie tłumaczenie każdemu klientowi skuteczności zabezpieczeń elektronicznych. Wegług większości, złodzieje to geniusze elektroniki rozpracowujący zabezpieczenia kodem dna lub myślami. Ludzie mający tak wysoce wyspecjalizowaną wiedzę nt. elektroniki wolą zarabiać inaczej, nie ryzykując długich lat więzienia, czy siekiery w plecach. W większości przypadków są to tłuki bez szkoły których ktoś przeszkolił i zrobił im odpowiednie narzędzia. "Szkolenia" dotyczą głównie alarmów fabrycznych. Stąd biorą się opinie typu : miał alarm i immo, a i tak to nic nie dało. Jak ukraść passata wiedzą chyba już dzieci w gimnazjum. Oczywiście każde urządzenie jest do zdemontowania w warunkach warsztatowych, jednak na ulicy ... Jeżel monter ukryje dobrze centralkę i instalację, zabezpieczy kierunkowskazy, zastosuje syrenę z własnym zasil., radiopowiadomienie, antynapad, dwa wyszukane odcięcia to trzeba być niezłym desperatem żeby podejść do takiego auta. Poza tym, jaki jest sens kraść auto zaminowane jak bunkier furera, skoro za rogiem stoi golas. Sprawa wygląda o wiele gorzej jeżeli wystarczy zewrzeć kierunki, wyrwać kabelek od syreny, a centrala spada po odkręceniu tapicerki na nogi. Zabezpieczenia mechaniczne, dobrze jak są, ale co do ich skuteczności bywa różnie. Blokda kierownicy jest chyba tylko ozdobą, blokada skrzyni biegów jest sporym utrudnieniem, jednak wypięcie wodzików lub przecięcie linek w automacie pozwala na odjechanie niektórymi modelami aut. Najskuteczniejsza jest chyba blokada pedałów, jednak jej zakładanie jest dość kłopotliwe.
Mach
 

Postprzez eso » 2012-08-23, 22:52

Ciekawe urządzenie to elektroniczna blokada skrzyni biegów. Spotkałem się z nią dotychczas w toyotach z okolic Warszawy. Urządzenie działa półautomatycznie, odblokowanie za pomocą pilota, w nowszych wersjach funkcja serwisowa i awaryjne odblokowanie. Mechanizm blokady zakładany na skrzyni biegów, odporny na metody podane na wstępie. Uważam, że to bardzo skuteczne zabezpieczenie. Natomiast do autoalarmu trzeba jeszcze podejść w ten sposób: dotychczas nie słyszałem o statystykach okradania samochodów. Dobry autoalarm to nie tylko zabezpieczenie przed kradzieżą auta w całości, to także odstraszacz potencjalnych amatorów radia, lusterek czy innych pozostawionych w aucie drobiazgów. Nie wiemy, ilu potencjalnych szwendaków odstraszy zainstalowane zabezpieczenie. Fabryczny immobilizer to wystarczający sposób na kolesi wracających z imprezki i szukających podwózki cudzą bryką, pamięta ktoś jeszcze paragraf o "krótkotrwałym zaborze mienia"? Skończył się! Do tego autoalarm poprawnie zainstalowany w średniej konfiguracji i do średniej fury powinno wystarczyć. Chyba, że ktoś ma zazdrosnego sąsiada. Pozdrawiam.
Autoalarmy - Elektromechanika
Wrocław
eso
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2012-08-23, 22:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Na dobrego złodzieja ....

Postprzez kolin » 2016-06-30, 15:50

dobrze wiedzieć. :) pozdrawiam
kolin
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-06-30, 15:44


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron