Podlewanie na SMS

Tutaj zadajemy pytania dotyczące automatyki...

Moderator: Marek

Podlewanie na SMS

Postprzez Mach » 2006-08-17, 16:35

Zastanawiałem się gdzie umieścić ten post. Jako , że brama z regułu jest blisko ogrodu ... :lol: , ale do rzeczy.

Spotkałem się z przypadkami , gdzie ludzie, by podlać swoje iglaki i inną często drogą florę muszą przejechać nawet 100km i to co drugi dzień. Dobrym rozwiązaniem było by podlewanie np na SMS. Zdaję sobie sprawę z tego, że takich klijentów nie będzie wielu i produkt taki należało by traktować jako niszowy. Elektrozawór, zasilacz, moduł GSM, sterowanie. Macie może namiary na elektrozawory , bądź na tego typu zintegrowane urządzenie ??

Pozdrawiam
Mach

Postprzez Sonix » 2006-08-18, 09:33

Pomysł jest dobry, wykonanie też jest możliwe.
Możesz wykorzystać moduł powiadomienia Informer GSM do telefonów Nokia 3330, 3410, 5110 który posiada 2 wyjścia sterowane SMSem lub Ringiem.
Tańsze moduły GSM które sterują poprzez SMSy komendami ON i OFF mogą się tutaj nie sprawdzić, ponieważ biorą pod uwagę całą treść SMSa. Przyjmując że telefon odbierze SMSa ze słowem 'telefon', nie dość że uruchomi podlewanie, to jeszcze spowoduje powódź :).

Do specjalizowanych elektrozaworów nie mamy namiarów ani dostępu.

pozdrawiam.

Sonix
Sonix
Administrator

Postprzez Sylwa » 2007-04-19, 18:31

tanie i proste w sterowaniu elektrozawory można kupić w firmach sprzedających systemy nawadniania.
Sylwa

Postprzez micromax » 2007-04-28, 21:59

a nie prosciej zmontowac jakis wilgotnosciomierz lub timer ktory bedzie zalaczal elektrozawor (chocby z pralki) np na 20minut 2 razy dziennie?? poco to komplikowac, rozumiem ze jak ktos nie ma co z pieniedzmi zrobic to nawet bedzie chcial miec przekaz kamerka przez internet moment podlewania , ale to chyba nie o to chodzi. pozatym moja propozycja jest lepsza, nie trzeba pamietac o sms :-), a jesli ktos chce na chama przez komorke , to prosta aplikacja zalaczajaca podlewanie na 5-10 minut po dzwonieniu telefonu np 2 razy ,chyba nie bedzie problemem.jak malo to za 10 minut puscisz sygnal 2 raz.ja rozumiem ze z katowic do warszawy mozna dojechac przez paryz, ale po co.
micromax

Powrót do Automatyka do bram