Pilot do Bramstera

Tutaj zadajemy pytania dotyczące automatyki...

Moderator: Marek

Pilot do Bramstera

Postprzez WaldekZ » 2011-06-06, 21:54

Od kilku lat posiadam Bramster (sterowanie bramy) i służy mi dzielnie. Niestety ostatnio padł pilot.
Samo to jak padł jest ciekawe. Znaczy nie działa (nie otwiera ani nie zamyka bramy) co ciekawe jeśli wprowadzić centralkę w tryb programowania to centrala reaguje na tego pilota ale brama i tak nie działa.
Ale do rzeczy mam pytanie czy piloty dostępne teraz na rynku (do nowych Bramsterów) mogę wprogramować do mojego.
Dodam że mój ma jeszcze 12 pinowy wtyk do podłączenia i czarną obudowę.
I drugie pytanie jak go wprogramować jeśli oczywiście jest taka możliwość.
Bo:
Można zaprogramować 3 piloty. Najprawdopodobniej jest tyle wprogramowanych.
Więc nowego się nie da. Rozwiązaniem jest skasowanie obecnych pilotów i wprogramowanie nowych. Ale zgodnie z instrukcją aby skasować obecne pilot trzeba po wprowadzeniu w stan programowania nacisnąć przycisk A i B i tu jest problem moje piloty zawsze miały tylko przyciski B i C.
Może producent coś podpowie, bo zawsze łatwiej i taniej wymienić piloty niż cały moduł.
Pozdro

[ Dodano: 2011-06-28, 23:11 ]
No cóż jak widać firma ATM ma w głębokim poważaniu swoich klientów skoro na własnym forum nie odpowiada na proste pytania.
Trudno zaufać takiej firmie.
Rozwiązanie znalazłem kupię taki sterownik u konkurencji na szczęście są podobne na rynku.
Pozdrawiam poszukujących tu „szczęścia”.
WaldekZ

Postprzez dtchorz » 2011-10-14, 17:15

też ma podobny sterownik też 12 pinowy i potrzebuje dorobić nowego pilota jeśli ktoś wie gdzie można dokupić działajacy podobnie sterownik prosił bym o info
dtchorz

Postprzez Marek » 2011-10-17, 08:47

Jeżeli centralka reaguje na sygnał z pilota natomiast nie chce go zaprogramować to znaczy, że pamięć jest pełna. Musisz usunąć wszystkie piloty i zaprogramować je od nowa. Z tego co się dowiedziałem to procedura kasowania pilotów jest w instrukcji. Są trzy modele bramstera
i w każdym może się to robić inaczej więc nie pomogę. Najlepiej pytać prosto w AMT
Marek

Re: Pilot do Bramstera

Postprzez bartekk2 » 2015-06-29, 15:30

Dziekuje za informacje. Znalazłem tutaj odpowiedz na moje pytanie.
bartekk2

Powrót do Automatyka do bram