Top 72 - poszukuję informacji na jego temat

Pytaj o instrukcje, schematy i opisy urządzeń...

Moderator: Marek

Top 72 - poszukuję informacji na jego temat

Postprzez pietia86 » 2010-07-17, 21:36

Witam

Jestem nowy na Waszym forum więc proszę o wyrozumiałość.

Jakieś pół roku temu padł mi w aucie sterownik centralnego zamka. Z plomby gwarancyjnej wynika że jest to produkt firmy AMT. Według mnie jest to model TOP-72. Tak przynajmniej widnieje na płytce drukowanej. Układ jest sterowany mikrokontrolerem PIC16F628

Prosiłbym Was o pomoc - poszukuję schematu lub jakichkolwiek dokumentów dotyczących tego sterownika.

Piotr
pietia86

Postprzez Sonix » 2010-07-19, 09:42

Witam,

TOP-72 to jedna z pierwszych wersji Zamstera PLUS.
Instrukcja i schemat w załącznikach.
Załączniki
ZAMSTER plus (02) schemat.pdf
(99.12 KiB) Pobrane 896 razy
ZAMSTER plus _02_ instrukcja.pdf
(89.01 KiB) Pobrane 1204 razy
Sonix
Administrator

Postprzez pietia86 » 2010-07-19, 19:02

Na wstępie bardzo dziękuję za schematy.

Pojawił się kolejny problem.

Chciałem dodać pilota do sterownika. Uruchomiłem tryb programowania i nacisnąłem jednocześnie przyciski B i C na pilocie. Sterownik na chwilę ucichł po czym znowu zaczął piszczeć. Wnioskuję że pilot został dodany poprawnie ponieważ po kolejnym wejściu w tryb programowania mogę zmieniać nim opcje czasu zamków czy dozbrajania.

Problem pojawia się w momencie gdy chcę zamknąć samochód lub go otworzyć. Sterownik zwyczajnie nie reaguje na naciskanie klawiszy na pilocie. Nie jest to wina siłowników w drzwiach ponieważ w samym sterowniku nie załącza się żaden z przekaźników sterujący właśnie tymi siłownikami. Przekaźniki są na pewno sprawne ponieważ zostały osobno sprawdzone - łącznie z tranzystorami które nimi sterują.

Czy macie jakieś sugestie / uwagi ?
pietia86

Postprzez Sonix » 2010-07-21, 07:54

W starszych wersjach Zamstera, gdy zdarzyło się że pilot 'wypadł' z pamięci, należy wykasować wszystkie piloty i wprogramować je na nowo, ale to da się zrobić tylko na serwisie. Proszę podesłać sterownik z pilotami do firmy, naprawimy.
Sonix
Administrator

Powrót do Szukam schematu, instrukcji, opisu urządzenia.....